Kurtyny paskowe w przemyśle chłodniczym


Chłodnicze kurtyny paskowe, produkowane ze sztucznych materiałów PVC, pozostają wystarczająco miękkie nawet przy 50 stopniach Celsjusza poniżej zera. Taka funkcjonalność umożliwia łatwe przechodzenie osób, przejazd pojazdów i transport towarów przy jednoczesnym zapobieganiu utraty schłodzonego powietrza.

Zalety kurtyn paskowych w chłodnictwie

Kurtyny paskowe przeznaczone do użytku w chłodnictwie to dobry wybór, ze względu na oszczędność energii. Dodatkowym atutem jest to, że nie wymagają napędu elektrycznego, skutecznie spełniają swoją funkcję bezpośrednio po zainstalowaniu.
Kurtyny paskowe nie wymagają elementu sterującego i absolutnie nie generują hałasu podczas obsługi, właściwie to świetnie izolują przed uciążliwym hałasem z zewnątrz.
Największym atutem kurtyn paskowych w chłodnictwie jest to, że utrzymując odpowiednią temperaturę, zabezpieczają spełnienie wymogów systemu HACCP, dotyczących utrzymania odpowiednich temperatur przy produktach spożywczych.

Styl oraz kolory kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe przystosowane do instalacji w miejscach chłodniczych są dostępne w różnych kolorach, takich jak jasnozielony, jasnoniebieski oraz przezroczysty. Jasne kolory wpływają korzystnie na estetykę pomieszczeń przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na utrzymanie czystości, gdyż jednoznacznie widać miejsca do niezwłocznego oczyszczenia.
Dużym atutem jest trwałość kurtyn paskowych, dzięki czemu są odporne na powtarzające się uderzenia spowodowane przez maszyny lub pojazdy, w przypadku dużego natężenia ruchu, np. wózki widłowe z towarem czy wózki do sprzątania.

Zastosowanie kurtyn paskowych w chłodnictwie

Kurtyny paskowe wytworzone z materiałów sztucznych klasy zapewniającej odporność na ujemne temperatury są opcją dla obszarów chłodniczych, pełnić rolę drzwi chłodniczych, ochraniać lady delikatesowe.

Zasłony paskowe przeznaczone do chłodni pozwalają zaoszczędzić mnóstwo kosztów chłodzenia czy też zepsutych produktów. Zmniejszą również zużycie sprzętów chłodniczych poprzez zatrzymanie od 80 do 90% chłodnego powietrza, które normalnie ucieka po otwarciu drzwi lodówki czy zamrażarki.

Profesjonaliści w swoim fachu: https://ekranypcv.pl/